Haber

Haliç Üniversitesi deprem bölgesine yardımlarını sürdürüyor

Haliç Üniversitesi, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen bölgelere yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, afetin ardından faaliyete geçen Haliç Deprem Güçlendirme ve Uyum Merkezi (DEKOM) bünyesinde yürütülen yardım kampanyasında, istekli öğrenci ve çalışanlar görev aldı.

Haliç DEKOM’da toplanan yardım malzemeleri, üniversitenin 5. Levent yerleşkesinden hareket eden bir kamyonla deprem bölgesine gönderildi. Afet bölgesine ulaşan ilk yardım tırında su, bebek kıyafeti, mama, çocuk bezi, hijyen malzemeleri, giysi ve ayakkabı gibi depremzedelerin ihtiyacı olan çok sayıda yardım malzemesi yer aldı.

Haliç Üniversitesi Sağlık Kültür Sanat Daire Başkanı Yusuf Kıvanç Egeaka ve beraberindeki 8 kişilik profesyonel ekip, yardım tırıyla afet bölgesine gitti. Üniversitenin yardım kampanyasını yürüten ekip, Hatay’ın Kırıkhan ilçesine bağlı Karadurmuşlu köyünde Haliç DEKOM yardım uyum alanını kurarak, yardım malzemelerini ilk elden depremzedelere ulaştırdı.

Kız öğrenci yurdu depremzede ailelerinin ziyaretine açıldı

Haliç Üniversitesi’nin yardım kampanyasına ek olarak, Rektörlük kararı doğrultusunda 5. Levent yerleşkesinde bulunan 550 kişilik kız öğrenci yurdu depremzedeler ve ailelerinin konaklamasına açıldı. Üniversite, afetle ilgili faaliyetleri kapsamında aileleriyle birlikte deprem bölgesine gitmek isteyen öğrencilere maddi destek sağlanmasına ve o bölgede ikamet eden öğrencilere burs verilmesine karar verdi.

Ayrıca Haliç Daima Eğitim Merkezi’nde deprem bölgesine gönderilecek çalışanlara üniversite, Eyüpsultan Belediyesi ve Kaymakamlık tarafından “Afetlerde Psikolojik Destek” semineri verilirken, 25 istekli öğrenci ve işçi de deprem bölgesine geldi. Üniversitenin ortası İstanbul Valiliği aracılığıyla deprem bölgesine gitti.

“Dayanışmamızı sürdüreceğiz”

Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Utlu, üniversite olarak depremzede olan tüm vatandaşların yanında olduklarını belirtti.

Birlik ve beraberlik içinde bu acılı günleri atlatacaklarına inandıklarını ifade eden Utlu, şöyle konuştu:

“Afette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Üniversite olarak ilk günden itibaren gönüllülerimizin yoğun katılımıyla yardım kampanyamıza devam ediyoruz. Haliç DEKOM yardım ekibini bölgeye göndererek afetten etkilenen vatandaşlarımızla hemen iletişime geçildiğini belirterek, “Deprem mağduru öğrencilerimiz ve aileleri için tahsis ederek barınma ve barınma konusunda takviye çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de yardım ve destek faaliyetlerimizi en aktif şekilde sürdürerek, afet bölgesinin temel ihtiyaçları doğrultusunda dayanışmamızı sürdüreceğiz.”

eskipazar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu